رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خیران در توانمندسازی معتادان بهبود یافته مشارکت کنند


25 تير, 1398 - 18:05 -- خبر
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تاکید کرد :

خیران در توانمندسازی معتادان بهبود یافته مشارکت کنند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: خیران باید در توانمندسازی معتادان بهبود یافته مشارکت کنند تا آنان دوباره به دامن اعتیاد بازنگردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در شورای اداری بخش اسفرورین تاکستان افزود: اعتیاد یک بیماری مزمن جسمی، روحی، روانی و اجتماعی است که همواره از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به عنوان یک معضل مهم اجتماعی شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتیاد خانواده‌ها را به چالش می‌کشد، اضافه کرد: برای کاهش این آسیب اجتماعی باید از ظرفیت تمام دستگاه به منظور پیشگیری از اعتیاد استفاده کرد و این دغدغه مهم نباید به فراموشی سپرده شود.

بیدخام در ادامه سخنان خود به توانمندی معتادان بهبود یافته اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین وظایف هر دستگاه توجه به معتادان بهبود یافته پس از ترک اعتیاد است و نباید اجازه داد این افراد به دلیل نبود امکان برای فعالیت معیشتی و اقتصادی از جامعه طرد شوند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین معضل و آسیب اجتماعی دیگر جامعه را طلاق عنوان کرد و گفت: اگر نتوانیم علل و عوامل ایجاد طلاق در خانواده را کشف و ریشه کن کنیم، بدون شک بنیان خانواده‌های ایرانی دچار تزلزل خواهد شد که می‌طلبد دستگاه‌های متولی و فرهنگ ساز زمینه توانمندی زوج‌های جوان را در دستور کار قرار دهند.
بیدخام به راه اندازی سامانه تصمیم در تاکستان پرداخت و گفت: با وجود این سامانه و همکاری اداره بهزیستی تاکستان انتظار داریم که روند مشاوره در زوج‌های جوان تقویت شده و شاهد کاهش امار طلاق در این منطقه باشیم.
وی با تاکید بر اینکه پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیاز به برنامه های مدون و به ویژه پرکردن اوقات فراغت جوانان دارد راه اندازی چمن مصنوعی در روستای دیال آباد ، لوشکان و خرم آباد را از جمله اقدامات این حوزه برشمرد که   منجر به ارتقای سلامت اجتماعی خواهد شد