رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نمایشگاه مد و لباس دختران مینودری در قزوین گشایش یافت


26 تير, 1398 - 14:03 -- روابط عمومی۲

نمایشگاه مد و لباس دختران مینودری در قزوین گشایش یافت

نمایشگاه مد ولباس ایرانی اسلامی " دختران مینودری " با حضور ربیعی مدیرکل بانوان و امور خانواده و بیدخام مدیر کل امور اجتماعی استانداری قزوین با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین روز چهارشنبه در نگارخانه فرهنگسرای بانو حضرت زهرا (س) افتتاح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"صدیقه ربیعی " مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه مد و لباس با هدف ترویج عفاف و حجاب، اصلاح فرهنگ پوشش صحیح با رعایت معیارهای ایرانی اسلامی، ارتقای سطح زندگی مردم با استفاده از پوشش مناسب، ایجاد بستر مناسب برای شناسایی، ساماندهی و حمایت از طراحان مد و لباس و استفاده بهینه از ظرفیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مد و لباس برپا شده است.

ربیعی گفت :نمایشگاه امروز نشانگر فعالیت های موفق در زمینه آموزش ،فرهنگ و هنر است آثار دانشجویان و هنرمندان  نیز بیانگر این است که سرمایه های بزرگی را کسب کرده ایم و در این زمینه رشد کرده ایم.

وی در ادامه بیان کرد:عمده آثار نمایشگاه مد و لباس هویت ملی و فرهنگی به ویژه فرهنگ و تمدن کهن و غنی شهر قزوین حکایت می کند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گفت:مد و لباس ما برگرفته از اعتقادات، فرهنگ ایرانی و پوشش اقوام ایرانی است در صورتی که در غرب و مدغربی چنین نگاهی به پوشش وجود ندارد در کشور ما کهرکشوری اسلامی است پوشش ما ریشه در اعتقادات برگرفته از دین و شرع ما دارد.

ربیعی گفت:لذا باید کنار مؤلفه های پوشانندگی به عنوان اولین و مهم ترین اصل بهرهنر و فرهنگ نیز نگاه عمیقی داشته باشیم زیرا آنچه که بر تن می شود حامل پیام های متعددی از جمله پیام فرهنگی و اعتقادی و اخلاقی است.

وی در ادامه تصریح کرد:امروز باید توجه جدی به جوان و سلیقه آن شود جوان امروز دارای سلیقه های متفاوتی است و وظیفه ماست که این سلیقه را به سمت عناصر فرهنگی و سنتی خودمان بر گردانیم و در کنار مدرنیته باید برای احیا هنرهای سنتی تلاش کنیم و به نوعی باید تلفیق مدرنیته و سنت را داشته باشیم و برای تحقق این موضوع با جدیت تلاش کنیم. 
وی افزود: ۷۰ اثر ارسال شده به مدت سه روز در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده است.


وی همچنین با اشاره به برگزاری همایش دوخت چادر در این فرهنسگرا نیز گفت: هفته گذشته نیز یک دوره دوخت چادر برپا شد که با استقبال چشمیگری از سوی بانوان قزوین مواجه شد از این رو امروز و همچنین هفته اینده بار دیگر این کارگاه برگزار خواهد شد.
ربیعی با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاه هایی نقش موثری در معرفی فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی در مقابل فرهنگ بیگانه دارد، افزود: لباس و نوع پوشش ظاهری، هویت فکری و عقیدتی یک ملت را نشان می‌دهد.


وی اظهار داشت: طراحان ما می‌توانند بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی خود طراحی مد و لباس داشته و بر اساس ذائقه جوانان آن را به بازار عرضه کنند.


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین افزود: فعالیت دانشکده فنی دختران و جهاد دانشگاهی در استان، بستر مناسبی جهت پرورش نیروی ماهر و متخصص در زمینه طراحی و دوخت لباس فراهم کرده ودانش آموختگان دانشگاهی این رشته ها ظرفیت های ارزشمند این استان در این راستا محسوب می شوند.

ربیعی در پایان یادآور شد:در نگاه بلند مدت علاوه بر تأمین سلایق داخلی و بازار داخلی باید برای جذب بازارهای خارجی اقدام کنیم زیرا این صنعت ، صنعت بسیار بزرگی است و ظرفیتهای عظیمی را در درون خود دارد.