رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی با بهره گیری از ظرفیت سمنها


4 آذر, 1398 - 21:36 -- خبر
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در آئین اختتامیه جایزه کتاب سال قزوین :

ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی با بهره گیری از ظرفیت سمنها

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در آئین اختتامیه برنامه جایزه کتاب سال دبیر سیاقی گفت: بسیاری از معضلات اجتماعی ریشه در عدم آگاهی افراد جامعه دارد و در این راستا ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش بسزایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در آئین اختتامیه برنامه جایزه کتاب سال دبیر سیاقی که به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد، افزود: امروزه فضای مجازی جایگرین کتاب در بین جوانان و نوجوانان شده  و باید با ایجاد گذرگاه های فرهنگی در محیط های اجتماعی کتاب را وارد زندگی مردم کنیم.

این مسئول تاکید کرد: نباید فراموش کرد که فرهنگ کتابخوانی با آموزه های دینی ما سازگار است و اولین کلام وحی با خواندن آمده است.
بیدخاام بهره گیری از ظرفیت کتابخانه های سیار در مناطق محروم و آسیب پذیر را اقدامی مناسب در جهت تحقق ترویج کتابخوانی دانست و اظهار کرد : ضروری است در جهت اجرای ترویج فرهنگ کتابخوانی از سازمان‌های مردم ‌نهاد استفاده بیشتری شود.
وی با اشاره به تاثیر مثبت کتابخوانی در کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: خانواده ها نیز باید از سنین کودکی فرزندان خود را به مطالعه کتاب ترغیب کنند.

در پایان این مراسم از برگزیدگان جایزه کتاب سال دبیر سیاقی تجلیل به عمل آمد.