رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خروجی نماز باید تقویت اخلاق در جامعه باشد


11 آذر, 1398 - 20:28 -- روابط عمومی 3
علیرضایی فرماندار شهرستان آوج در اجلاس شهرستانی نماز

خروجی نماز باید تقویت اخلاق در جامعه باشد

علیرضایی فرماندار شهرستان آوج در اجلاس شهرستانی نماز گفت: خروجی نماز باید تقویت اخلاق در جامعه باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


نصرت اله علیرضایی در اجلاس شهرستانی نماز که با موضوع پیوند مدرسه و نماز برگزار شد بیان داشت:اینکه پس از چهل سال از انقلاب اسلامی با این همه دستگاه ها و نهادهای فرهنگی،امروز نماز خواندن نوجوانان و جوانان بعنوان یک دغدغه اصلی مطرح می شود،جای تامل دارد.
وی افزود:جوهره و جهت گیری انجام احکام و شعائر دینی مثل نماز و روزه در جامعه باید تقویت اخلاق باشد و این موضوع می تواند گرایش و تمایل نسل جوان را به انجام این فریضه دینی تقویت کند.
فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد:ثمره و خروجی نماز خواندن باید دوری از تکبر،لجاجت،حرص،حسادت و دشمنی و عداوت و همه رذائل اخلاقی بین دینداران باشد و نسل جوان این ویژگی ها و خصائص را در رفتار بزرگان،مسئولان و مدیران و گروه های مرجع در جامعه شاهد باشد.
علیرضایی گفت:در سطح اجتماعی نیز باید شاهد آثار نماز خواندن از قبیل محبت و صمیمیت،ایثار و گذشت،سعه صدر و مدارا،جدیت و صداقت در خدمت به مردم باشیم.
وی افزود:اگر نسل جوان و نوجوان آثار مثبت نماز خواندن را در سطح رفتار فردی و اجتماعی بزرگان و مسئولان و متولیان دین شاهد باشد قطعا رغبت و شوق به نماز خواندن در آنها بیدار می شود و نیازی به تحکم و ترساندن آنها برای انجام این فریضه دینی نیست.
گفتنی است در پایان این مراسم از دانش آموزان برگزیده در مسابقات استانی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.